Магнієві протектори для захисту від корозії
Засоби електрохімічного захисту оберігають підземні трубопроводи від корозії. Для забезпечення ЕХЗ використовують різне устаткування, важливе місце серед якого займають магнієві протектори для захисту від корозії.
Що таке катодний захист?
Катодний захист — це метод запобігання корозії підводних і підземних металевих конструкцій. Це один з найбільш ефективних методів запобігання корозії металевої поверхні.
Основні принципи катодного захисту
Метод заснований на перетворенні активних областей на металевій поверхні в пасивні. Іншими словами, перетворення їх в катод електрохімічної комірки.
При подачі струму потенціал металу зменшується, корозія припиняється і досягається катодний захист. Він може бути досягнутий одним із таких способів:
- Протекторний катодний захист анода;
- Катодний захист накладеним струмом, часто званий ICCP.
Найпростіший метод застосування катодного захисту — це з'єднання, основного металу з іншим, більш схильним до корозії сплавом, який діє як анод. Магнієві протектори для захисту від корозії — часто використовуваний матеріал.
Рівні катодного захисту
Катодний захист включає поляризацію металу в бік більшої різниці потенціалів. Катодна поляризація уповільнює або зупиняє окислення, іншими словами, запобігає корозії.
Можливості захисту
Катодний захист переміщує потенціал металевої поверхні в катодному напрямку, щоб зменшити термодинамічну тенденцію до корозії. Коли на сталь подається струм, достатній для усунення потенціалу до певного рівня, корозія практично припиняється.
Можливі значення захисту від корозії залежать від умов навколишнього середовища. Однак, як правило, повний катодний захист сталі досягається при більшому потенціалі, ніж -850 мВ в порівнянні з Cu/CuSO4 в ґрунті.
Чому магній?
Сплави магнію (Mg) є найлегшими з конструкційних металів і тому мають ряд потенційних переваг щодо питомої міцності. В останні десятиліття сплави Mg все частіше використовуються в якості конструкційних матеріалів. Ще більше уваги було приділено довговічності Mg, а саме його корозійним і електрохімічним властивостям.
Коли Mg анодно поляризований, швидкість часткової катодної реакції, а саме реакції виділення водню (HER), збільшується з доданим анодним потенціалом.
Магній має щільність 1,7 г/см3 — це дуже легкий метал. У той же час магнієві протектори для захисту від корозії мають високу жорсткість через кристалічну структуру, що відкриває широкі можливості для використання.