Анодні заземлювачі для катодного захисту
Сталеві конструкції схильні до корозії. Це особливо помітно там, де метал контактує з водою або землею. Для захисту споруд від руйнування використовують спеціальні системи. Вони створюють жертовний матеріал, який допомагає запобігти окисленню основної конструкції. В якості захисного елемента використовується анодний заземлювач.
Як працює анодний заземлювач в системі катодного захисту?
Існують різні методи запобігання та контролю корозії. Один з них відомий як катодний захист (CP). Цей метод працює шляхом з'єднання металу, що захищається, з «жертовним металом», який легше піддається корозії. Цей матеріал переважно піддається корозії (діючи як анод).
Гальванічна катодний захист
Корозія в електрохімічному осередку викликається головним чином властивістю, відомим як різниця потенціалів. Ця різниця потенціалів змушує електрони текти від одного металу в осередку (анода) до іншого металу (катода), генеруючи при цьому невелику кількість електрики. Коли електрони виходять з анода, відбувається окислення, викликаючи руйнування або корозію анодного металу. Тим часом, коли електрони потрапляють на катод, відбувається відновлення, додатково захищаючи катодний метал.
Гальванічні аноди (також звані анодними заземлювачами) при правильному застосуванні можуть захистити підземні сталеві, морські, внутрішні та промислові конструкції від корозії. Для роботи їм не потрібне зовнішнє джерело енергії, тому їх використання обмежене. При правильному застосуванні вони можуть бути сконструйовані таким чином, щоб забезпечити довгий термін служби при простоті експлуатації.
Гальванічні аноди доступні в різних конфігураціях:
- Магній;
- Цинк;
- Алюміній;
- Інші сплави.
Вони виготовлені з зовнішніми сталевими ременями для кріплення до конструкцій.
Системи катодного захисту використовуються в багатьох галузях промисловості для захисту широкого спектру конструкцій в складних або агресивних середовищах. Зокрема, в нафтогазовій галузі використовуються системи катодного захисту для запобігання корозії паливопроводів, сталевих резервуарів для зберігання, морських платформ і обсадних труб нафтових свердловин. У морській промисловості цей метод захисту також використовується на сталевих палях, доках, пристанях і корпусах суден.
SMART-E-TECH пропонує анодні заземлювачі, які захищають об'єкти інфраструктури від корозії. Системи підходять для роботи протягом 30 років або довше. Сфера використання:
- Надземні резервуари;
- Підземні трубопроводи;
- Арматурна сталь в бетонних конструкціях;
- Теплообмінники;
- Морські палі;
- Шпунтові стіни;
- Інші металеві конструкції.