Анодний заземлювач
Анодний заземлювач — це елемент, який захищає від корозії інший пов'язаний з ним матеріал. Заземлювачі SMART-E-TECH забезпечують катодний захист підземної установки, збільшуючи термін служби заглиблених електродів і запобігаючи передчасному старінню через ефекти корозії.
Жертовний анод встановлено в ямі заземлення. Слід періодично перевіряти матеріал на знос, поєднуючи з ревізією всієї системи заземлення.
Катодний захист за допомогою жертовних анодів — один з найбільш часто використовуваних методів для мінімізації впливу корозійного електрода. Їх установка рекомендується в областях з низьким питомим опором для захисту металевих елементів, підключених до системи заземлення (резервуари, труби і т. д.).
Аноди також використовуються для захисту електроустановок від блукаючих струмів (системи заземлення залізничних гілок або поблизу високовольтних ліній електропередач).
Рекомендується установка на ділянках заземлюючих рейок або поблизу ліній електропередач, щоб запобігти швидкому погіршенню стану через блукаючі струми.
Типові області застосування
Жертовні аноди рекомендується використовувати в ґрунтах з питомим опором менше 1000 Ом-см. Вони найбільш ефективні на сталевих конструкціях з хорошим покриттям, що вимагають мінімального струму. Аноди зазвичай використовуються в якості осередків заземлення на електричному обладнанні і через ізолятори на трубопроводи для обмеження високих напруг. Типові області застосування заземлення включають трубопроводи, електростанції, резервуари для зберігання і опори ліній електропередачі і кабелі.
Дослідження ґрунту
Першим кроком є проведення тесту питомого опору ґрунту з використанням вимірювача. Збір даних повинен здійснюватися на глибині, що перевищує передбачувану глибину установки. Дані питомого опору ґрунту в ом-метрах або ом-сантиметрах потім вводяться в програмне забезпечення, яке розраховує модель шаруватого ґрунту.
Ця процедура стає критично важливою в складних областях з високим питомим опором ґрунту. Може знадобитися велика глибина вертикальних анодних шарів або кілька шарів для досягнення бажаного вихідного струму.
Переваги використання анодних заземлювачів
- Комплексне заземлення системи.
- Мінімізує ефекти корозії.
- Продовжує термін служби системи заземлення.
- Простота обслуговування.
- Оптимізує вартість системи заземлення.